+48.534808009

Lex est quod notamus...
2024-06-11

XX Olimpiada Notarialna

Tegoroczna Olimpiada Notarialna była wydarzeniem wyjątkowym z wielu powodów. Obchodziliśmy 20. edycję tej niezwykłej imprezy, która zgromadziła rekordową liczbę uczestników – aż 560 notariuszy z różnych krajów, w tym z Polski, Bułgarii, Czech, Węgier, Francji, Słowacji i Turcji. Zawodnicy rywalizowali o 51 zestawów medali.

Zmagania sportowe

Notariusze tradycyjnie rywalizowali w różnorodnych dyscyplinach sportowych. Były to m.in. turnieje piłki nożnej, siatkówki i koszykówki, a także tenis, brydż oraz różne konkurencje lekkoatletyczne, takie jak biegi na różnych dystansach, skok w dal i pchnięcie kulą. Niezwykłą popularnością cieszyła się również konkurencja „sport na wesoło”, która co roku zaskakuje kreatywnością uczestników. Przygotowania do tych zmagań zaczynają się na długo przed Olimpiadą, co sprawia, że poziom rywalizacji jest niezwykle wysoki.

Laureaci i wyniki

W tegorocznych zawodach najwięcej złotych medali, bo aż 12, zdobyli notariusze z Izby Notarialnej w Gdańsku, którzy łącznie wywalczyli 20 medali. Drugie miejsce zajęli notariusze z Katowic, zdobywając 9 złotych medali (łącznie 21,5 medali), natomiast na trzecim miejscu uplasowali się notariusze z Warszawy oraz Czech, zdobywając po 5 złotych medali (Warszawa łącznie 21 medali, Czechy 17,5 medali). Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom!

Wyjątkowa okazja do podziękowań

XX edycja Olimpiady była również okazją do wyrażenia wdzięczności za dotychczasowe zaangażowanie w organizację tego wydarzenia. Szczególne podziękowania otrzymał Czesław Szynalik, notariusz z Mszany Dolnej, który zainicjował tę imprezę w 2001 roku. Już rok później w zawodach wzięło udział 150 notariuszy ze wszystkich izb notarialnych. Olimpiada Notarialna stała się nie tylko symbolem zdrowej rywalizacji sportowej, ale także integracji środowiska notarialnego i dobrej zabawy.

Medale za zasługi

Za pomoc w organizacji Olimpiad Notarialnych, pamiątkowe medale wręczone przez mistrza olimpijskiego Dawida Kubackiego, otrzymali prezesi Krajowej Rady Notarialnej oraz prezesi Izby Notarialnej w Krakowie, którzy pełnili swoje funkcje w latach 2002-2024.

Olimpiada w liczbach

W ciągu dwóch dekad w Olimpiadach Notarialnych wzięło udział 7875 notariuszy z kilkunastu krajów Europy i Azji, którzy zdobyli 2528 medali. Jednak najcenniejsze są nawiązane przyjaźnie i wspomnienia, które uczestnicy będą pielęgnować przez wiele lat.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom oraz dziękujemy za udział w tym wyjątkowym jubileuszu!